2010-06-20 | Wykonanie strony internetowej w ramach projektu Digitalizacja zabytków i muzealiów
Dziś ruszyła nowa strona internetowa Diecezjalnego Ośrodka Kuptury Prawosławnej "Elpis" w Gorlicach.Wykonana została ona w ramach projektu Digitalizacja zabytków i muzealiów.

2010-06-03 | V Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Łemkowskiej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
W sobotę 29 maja w budynku Ośrodka Kultury Prawosławnej w Gorlicach odbył się V Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Łemkowskiej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Konkurs finałowy zgodnie z regulaminem poprzedzony był wewnątrzszkolnymi eliminacjami które zakończyły się końcem kwietnia. Eliminacje wyłoniły po dwóch uczestników
2010-06-04 | Powódź
Gwałtowne burze i ciągłe, obfite opady deszczu doprowadziły do licznych podtopień i zalań w Gorlicach. Jak zaznacza ks. Roman Dubec, proboszcz miejscowej parafii prawosławnej, kryzysowa sytuacja była ok. godz. 6.00 rano, kiedy to płynąca 50 m od cerkwi rzeka Ropa wystąpiła z koryta i rozlała się na okoliczne posesje.

Zalana została również plebania, w piwnicach
2010-05-26 | Święto parafialne w Gorlicach
W minioną niedzielę, w dniu św. Trójcy, święto parafialne przeżywała gorlicka społeczność prawosławna. W Liturgii, której przewodniczył biskup gorlicki Paisjusz, wzięli udział parafianie oraz przybyli pielgrzymi z okolicznych miejscowości, Podlasia, Warszawy i Krakowa. Uroczystości zaszczycił również obecnością burmistrz Gorlic Kazimierz Sterkowicz z małżonką.
2010-05-15 | Zawody szachowe w Gorlicach
W minioną sobotę w sali parafialnej w Gorlicach, odbyła się rywalizacja dzieci i młodzieży w zawodach szachowych kończących V edycję Międzynarodowej Ekumenicznej Olimpiady Sportowej pod hasłem „Jedność w sporcie”.

Przeszło 70 uczestników rywalizowało w 7 kategoriach wiekowych o laur zwycięzcy oraz puchary ufundowane m.in. przez biskupa gorlickiego
2010-03-20 | Zawody w tenisie stołowym
Zawodami w tenisie stołowym rozpoczęła się V edycja Ekumenicznej Olimpiady Sportowej „Jedność w sporcie” organizowanej przez parafię prawosławną św. Trójcy w Gorlicach przy współpracy i wsparciu różnych parafii, instytucji i organizacji.

20 marca w sali sportowej Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach
2010-03-14 | Wystawa w gorlickim muzeum PTTK
1 marca w gorlickim muzeum PTTK miał miejsce wernisaż wystawy pt. "Wyznania Ziemi Gorlickiej. Przeszłość i teraźniejszość. Prawosławie." Wystawa przybliża dzieje prawosławia na Ziemi Gorlickiej. Została ona przygotowana we współpracy z parafią prawosławną pw. św. Trójcy w Gorlicach i można ją zwiedzać do 16 kwietnia.

Wzbogacona jest o liczne przedmioty
2010-03-13 | Duchowość jako socjalny czynnik rozwoju społeczeństwa w Polsce i Słowacji
25 lutego w siedzibie Domu Polsko–Słowackiego w Gorlicach miała miejsce konferencja naukowa pt. „Duchowość jako socjalny czynnik rozwoju społeczeństwa w Polsce i Słowacji”.

Organizatorem konferencji był Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis” w Gorlicach a honorowy patronat obieli: abp Jeremiasz – rektor Chrześcijańskiej Akademii
2010-03-20 | Spotkanie z nauczycielami i pracownikami oświaty
12 grudnia w Gorlicach odbyły się dekanalne uroczystości z okazji 20. rocznicy powrotu religii prawosławnej do szkół. W spotkaniu, które odbyło się w Domu Polsko-Słowackim, uczestniczyli głównie duchowni, katecheci, nauczyciele i władze samorządów terytorialnych. Obecny na spotkaniu biskup gorlicki Paisjusz podziękował nauczycielom za trud jaki wkładają
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej Elpis w Gorlicach (c)2009-2024. All rights reserved.
Strona współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
daka Studio