2013-06-11 | Projekty realizowane w 2013 r. przez diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis”
1. Pamięć nieulotna. Konserwacja zabytkowych XVII w. starodruków cerkiewnych
2. Bortniańskiego powrót do Bartnego. Cykl koncertów śpiewów cerkiewnych. VIII edycja.
3. VIII Ogólnopolski Konkurs recytacji poezji łemkowskiej
4. Wiejskie spotkania z kulturą. Spotkania integracyjne.
5. Senior dojrzały właściciel pieniądza. Szkolenia.
6. Digitalizacja wybranych ksiąg z kolekcji starodruków cerkiewnych
2013-04-27 | Konferencja
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis” w Gorlicach zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pn. "Znaczenie i wpływ edyktu mediolańskiego na rozwój kultury i chrześcijaństwa w Europie"  która odbędzie się 20.6.2013 (czwartek) godz. 10.00  w  Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku k. Gorlic. Więcezj
2013-04-22 | Zaproszenie na VIII konkurs recytacji poezji łemkowskiej
Zapraszamy do udziału w VIII Konkursie Recytatorskim Poezji Łemkowskiej.
/ Szkoła Podstawowa i Gimnazjum /
Cele konkursu:
 Uwrażliwienie na piękno poezji.
 Poznawanie kultury „małej ojczyzny” poprzez piękno poetyckiego słowa.
 Wskazanie na piękno poezji mniejszości łemkowskiej
 Upowszechnianie twórczości literackiej w językach mniejszości narodowych
2013-04-22 | Konserwacja starych druków cerkiewnych
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis” kontynuuje w tym roku konserwację  w starodruków cerkiewnych ze swojej kolekcji. Przy wsparciu finansowym MKiDN ramach priorytetu Wspieranie działań muzealnych  poddane zostaną pełnej konserwacji 2 niezwykle cenne egzemplarze wydane w lwowskiej drukarni brackiej w 1642 i 1717 roku. Pierwsza z nich jest „Czasosłow”
2013-02-09 | Oferta zatrudnienia


Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis” w Gorlicach  ogłasza nabór na stanowisko pracy: bibliotekarz-archiwista w ramach programu KONSERWATOR realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przy wsparciu funduszy unijnych. Oferta  skierowane jest do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Czas zatrudnienia 5 miesięcy
2013-02-05 | Senior - dojrzały właściciel pieniądza
W lutym rozpoczyna się cykl szkoleń i warsztatów pt. „Senior – dojrzały właściciel pieniądza” organizowany przez Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej „Elpis” w Gorlicach przy wsparciu finansowym Narodowego Banku Polskiego.

            Projekt ma na celu zapoznanie osób starszych
2012-11-12 | III edycja Tygodnia Kultury Prawosławnej zakończona
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej w Gorlicach zaoferował mieszkańcom Gorlic możliwość zapoznania się z bogatą kulturą i duchowością prawosławia. W dniach od 30 sierpnia do 6 września w Gorlicach, Bartnem i Szymbarku miały miejsca spotkania, wystawy i koncerty w ramach 3. edycji Tygodnia Kultury Prawosławnej. 

Cykl wydarzeń, które już
2012-10-30 |
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej "Elpis" w Gorlicach serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji Naukowej pn. "Prawosławie jako czynnik odnowy tradycyjnych wartości chrześcijańskich w Unii Europejskiej". Więcej informacji w załączniku.

2011-12-21 | Szkolenia
Jak inwestować oszczędności? Jak napisać biznesplan? Jak wziąć najlepszy kredyt?  – na takie m.in. pytania uzyskali odpowiedź duchowni i świeccy pracujący w prawosławnych instytucjach kościelnych diecezji przemysko-nowosądeckiej podczas szkolenia pn. „Ewangelia i ekonomia”, które zakończyło się w minioną sobotę w budynku parafii prawosławnej w Gorlicach. 
2011-06-27 | dnia 07.06.2011
W minioną sobotę, 4 czerwca, odbył się po raz VI  Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Łemkowskiej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przesłuchania finałowe miały miejsce w budynku Ośrodka Kultury Prawosławnej w Gorlicach. Wśród publiczności zasiadł biskup gorlicki Paisjusz, który na zakończenie wręczył nagrody laureatom.
Diecezjalny Ośrodek Kultury Prawosławnej Elpis w Gorlicach (c)2009-2023. All rights reserved.
Strona współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
daka Studio